9η ‘Βιβλιο – τρεχάλα’ Φιλαναγνωσίας 2019 – 2020

Home / 9η ‘Βιβλιο – τρεχάλα’ Φιλαναγνωσίας 2019 – 2020 - 7 Σεπτεμβρίου 2020 , by admin

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ – ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Διάκριση για τη Β΄τάξη του σχολείου μας και τη δασκάλα τους Μήτσιου Παρασκευή!

Η 9η «Βιβλιο – τρεχάλα» φιλαναγνωσίας των εκδόσεων Ψυχογιός για τη σχολική χρονιά 2019 – 2020 έχει ολοκληρωθεί!

Η ανταπόκριση των σχολείων από όλη την Ελλάδα ήταν συγκινητικά θετική, δεδομένων των δύσκολων συνθηκών του σχολικού έτους 2019-2020 λόγω της πανδημίας! Συνολικά πάνω από 500 τμήματα σχολείων και περισσότεροι από 10.000 μαθητές διάβασαν βιβλία των Εκδόσεων ΨΥΧΟΓΙΟΣ.

Θερμά συγχαρητήρια για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ τάξης του σχολείου μας, όπου την περσινή χρονιά πήραν μέρος στο διαγωνισμό φιλαναγνωσίας των εκδόσεων Ψυχογιός. Με τη βοήθεια και συμπαράσταση της δασκάλας τους, Μήτσιου Παρασκευής, κέρδισαν βιβλία συνολικής  αξίας 150 ευρώ για να εμπλουτίσουν τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.

Σας ευχαριστούμε για ακόμη μια φορά…

Ο διευθυντής και το προσωπικό του Δ.Σ. Καλονερίου – Μικροκάστρου