Κοπή Βασιλόπιτας

Home / Κοπή Βασιλόπιτας - 30 Ιανουαρίου 2020 , by admin

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ – ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 ? Γιορτή των Τριών Ιεραρχών, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας τηρώντας την παράδοση που θέλει κάθε αρχή του χρόνου να κόβουμε πίτα για καλοτυχία και ευημερία οργάνωσε την κοπή βασιλόπιτας για τους μαθητές/τριες όλου του σχολείου. Κομμάτια κόπηκαν για όλους τους μαθητές του σχολείου, παρόντες και απόντες.

Οι τυχερές ήταν δύο μαθήτριες: στο διδακτήριο Καλονερίου η Καλλιόπη Μπόσιακα (Α΄ τάξη) και στο διδακτήριο Μικροκάστρου η Νεφέλη Βόζαμπερ (Ε΄ τάξη). Ο τυχερός εκπαιδευτικός που έτυχε το φλουρί ήταν ο κ. Νίκος Νικόπουλος.

Ευχόμαστε σε όλους, μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς: Καλή Χρονιά με υγεία και ευημερία, δύναμη και διάθεση προσφοράς και αλληλεγγύης.

Η νέα χρονιά θα φέρει καινούρια όνειρα για πραγματοποίηση. Θα φέρει αγωνίες, χαρά και δρόμους που θα πρέπει να πάρουμε για να αποκτήσουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα?

Μία σχολική ζωή γεμάτη χαμόγελα, γνώσεις και εμπειρίες!