10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Home / 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού - 29 Σεπτεμβρίου 2023 , by admin

Στο πλαίσιο εορτασμού της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού με σύνθημα   << Η Κίνηση δίνει Ζωή >> το σχολείο μας υλοποίησε αθλητικές και καλλιτεχνικές δράσεις προκειμένου να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία και την ευημερία του ατόμου. Επιπλέον, πραγματοποιήθηκε περπάτημα για εξερεύνηση του πράσινου χώρου κοντά στο Μοναστήρι της Κοίμησης της Θεοτόκου. Με αυτήν την ευκαιρία έγινε και επίσκεψη στην Ιερά Μονή.
Συγχαίρουμε
τον καθηγητή της Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, κ. Μιχάλη Τσιαούση, που με πολύ μεράκι και πολλή αγάπη οργάνωσε τις αθλητικές δράσεις. Η συμμετοχή των μαθητών/τριών ήταν ενθουσιώδης.