Γιορτή Αποφοίτησης 2019

Home / Γιορτή Αποφοίτησης 2019 - 13 Ιουνίου 2019 , by admin

Αποχαιρετιστήρια Γιορτή ΣΤ΄ τάξης – 13/6/2019

«Αγαπημένα μου παιδιά, ακολουθώντας τη ροή του διαβατάρη χρόνου φτάσαμε σήμερα στο τέλος του διδακτικού έτους. Είναι η τελευταία φορά που είστε μαζί μας γιατί θα συνεχίσετε…»

Μ’ αυτά τα λόγια η δασκάλα της ΣΤ΄ τάξης, Μήτσιου Παρασκευή ,αποχαιρέτισε σήμερα Πέμπτη 13/6/2019 τους μαθητές/-τριες της ΣΤ΄ τάξης στη γιορτή αποφοίτησης του σχολείου μας.

Οι μαθητές/-τριες εκτός από τα αποχαιρετιστήρια λόγια τους, δραματοποιήσανε το «Νησί των Συναισθημάτων» του Μ. Χατζιδάκι, τραγουδήσανε το τραγούδι: «Άσπρα καράβια» και χορέψανε 2 ποντιακούς χορούς (τιμώντας τα 100 χρόνια από τη Γενοκτονία των Ποντίων), το τραγούδι – χορό: «Ο πιο καλός ο μαθητής» αλλά και βαλς: «The Second Waltz – Andre Rieu».

Ακολούθησε προβολή βίντεο όπου περιλάμβανε συνέντευξη 10  ερωτήσεων σε κάθε μαθητή/-τρια αλλά και φωτογραφίες από τη διαδρομή τους στο Δημοτικό Σχολείο.

Άκρως συγκινητική ήταν η στιγμή που προβλήθηκε ένα βίντεο με τις ευχές της δασκάλας τους.

Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την ευγενική τους χειρονομία να προσφέρουν στα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης αναμνηστικά δώρα.

Σας ευχόμαστε να είστε καλότυχα κι ευτυχισμένα! Με το καλό στο Γυμνάσιο…

Βίντεο με τη συνέντευξη και τις φωτογραφίες των παιδιών της ΣΤ΄ τάξης: